top of page

BALON

Yakın zamanda yapılan bir araştırmaya göre, insanların % 71'i yaşları ne olursa olsun doğum günlerini balonla kutlamayı sevdiklerini söylemişler.

Doğum günlerini kutlamak söz konusu olduğunda, balonlar kesinlikle eğlenceli bir dekorasyon seçimidir. 

İster bir hediye masasına eşlik edecek canlı bir balon seti, ister parti mekanınızı yeterli bütçeyle doldurmak için çok sayıda balon  arıyor olun, Köklü Süs hangi balon türünü satın almanız gerektiğini size gösterecektir. Dekorasyonlarınıza doğru tipte balonları dahil ettiğinizden emin olmak için aşağıdaki bilgiler yardımcı olacaktır.

 

Lateks Balonlar

Kauçuktan yapılan bu balonlar çok çeşitli renk, boyut ve şekillerde mevcuttur. Güzel bir faydası da bu balonların hem hava hem de helyum kullanılarak şişirilebilmesidir. Açıktır ki, helyumla doldurulursa balonlar yükselecek, havayla dolu olanlar ise yükselmeyecektir.

 

Lateks Balon Avantajları

Folyo balonlara göre lateks balon kullanmanın en büyük avantajı fiyattır. Lateks, toplu olarak satın almak ve büyük parti mekanlarını hızlı ve kolay bir şekilde dekore etmek için son derece uygun maliyetli bir seçimdir ve boş alanınıza kısa sürede kutlama havası verir. Örneğin , 5 metrelik bir balon zincirini kendiniz yapmak istediğinizde size maliyeti ortalama 60-90 TL arasında olacaktır.

Sınırlı bir bütçeyle balonlarınızdan en iyi şekilde yararlabilmenizin yanı sıra, lateks balonlar hava, helyum ve hatta su gibi bir dizi farklı seçenekle kullanım için inanılmaz derecede uyumludur.

Lateks Balon Dezavantajları

Bu balonlar, gözenekli lateks membran nedeniyle folyo balonlardan daha kısa ömre sahiptir, bu özellikle helyum dolu balonlar için sorunludur, çünkü gaz zamanla yüzeyden yavaşça akacak ve düşmesine neden olacaktır. Helyum gazı ile şişirilmiş bir lateks balonun ortalama havada kalma süresi balonun büyüklüğüne ve cinsine (Örneğin krom balonlar daha uzun süre havada kalabilir) bağlı olarak 16-36 saat arasıdır. Daha düşük sıcaklıklar da balonlarınızın ömrünü kısaltacaktır, ancak kısa vadeli, güvenilir bir parti dekorasyonu için lateksler çok kullanışlıdır.

Folyo Balonlar

Metal ve naylon karışımından yapılmış esnek olmayan bir filmden yapılır. Daha az gözeneklidirler ve bu nedenle içindeki gazın kaçmasına izin verme olasılıkları daha düşüktür - sonuç olarak, folyo balonlar, lateks alternatiflerinin bir veya iki günlük kullanım ömrü ile karşılaştırıldığında iki haftaya kadar dayanabilir. Tabi 2 haftaya kadar dayanma helyum gazı ile şişirilme durumu içindir, eğer ki hava ile şişirme yolunu seçerseniz folyo balonunuz aylarca hacim kaybetmeden aynı şekilde kalabilir. Üretim yöntemlerinin ve malzemelerinin bir sonucu olarak, folyo balonlar çok daha canlı, çarpıcı ve karmaşık görüntüler içerebilir, bu da onları ister lüks bir kurumsal etkinlik ister bir çocuğun süper kahraman partisi olsun, seçtiğiniz temayla mükemmel bir şekilde eşleştirmek için mükemmel bir seçenek haline getirir.

 

Folyo balonların daha uzun ömürlü olması nedeniyle, onları yaklaşan etkinlikten çok önce bir parti mekanını dekore etmek için kullanabilirsiniz, yani sürpriz partiler, düğünler ve diğer önceden planlanmış etkinlikler için mükemmeldir.Özellikle sokağa çıkma kısıtlaması olduğu günlerdeki etkinlikleriniz için önceden folyo uçan balon sipariş verebilirsiniz.

 

Şeffaf Balonlar

Şeffaf Balonlar lateks balonlardan çok farklıdır. Şeffaf ve esnek bir plastikten (lateks değil) yapılırlar ve bir kez şişirildiklerinde tamamen şeffaf görünümü alırlar.

Doğru Balonları Seçmek

Bahsedilen tüm balonlar harika seçimlerdir. Bununla birlikte, büyük bir etkinliğiniz varsa veya sınırlı bir bütçeye bağlı kalmanız gerekiyorsa, lateks balon ağırlıklı seçim daha doğru olacaktır. Yıllar öncesinin aksine, boyutlar, şekiller ve renkler sınırsız olduğundan, çok daha fazla seçim özgürlüğüne sahipsiniz. Balonlarınız hava veya helyumla doldurulabildiğinden doğum günleri, düğünler, emeklilik partileri, yıldönümü partileri ve çok daha fazlası için mükemmeldir.

Öte taraftan folyo balonların extra parlak , çarpıcı yapısı ve çeşit çeşit modelleri (40 cm harf veya rakam balonlar, çizgi film karakter balonlar, kalp, yıldız, yuvarlak, elips folyo, enterasan şekilli balonlar ) olması partinizin muhteşem geçmesini sağlamaktadır. Bütçesinizi biraz daha artırarak en mükemmele folyo ve lateks karışımı balonlarla ulaşabilirsiniz.

Pastel , Metalik Parlak , Puantiye baskılı , Krom , makaron, Temalı, lisanslı, Folyo, Desenli Baskılı , Doğum Günü ve Uçan Balonlar ile Balon Aksesuarları ile ilgili ihtiyacınız olan tüm ürünleri bir arada bulabilirsiniz. Ürünleri websitemizden sadece bir tıklamayla kendi evinizin rahatlığında kolayca alabilirsiniz. 

Doğum günü dekorasyonunda kullanabileceğiniz bir balon olarak Happy Birthday veya İyi ki doğdun balonları aklınızda bulunsun. Eğer Konsept parti yapmayı planlıyorsanız,  temanızın rengine uygun balonları seçmeyi düşünebilirsiniz. Harf ve rakam folyo balonlarla doğum günü partinizin daha havalı gözükmesini sağlayabilirsiniz. Son dönemlerde en çok tercih edilen balon çeşitleri şeffaf ,makaron , ve krom balonları arasından seçim yaparak farklı bir balon dekorasyonu yaparak partinizin havasını değiştirebilirsiniz. Satışını yaptığımız ürünler birinci kalite ve piyasa fiyatlarına göre oldukça uygundur. Sipariş ettiğiniz balonları helyum gazı ile doldurup partinizde uçan balon olarak kullanabilirsiniz.

İhtiyacınız Olacak Balon Sayısını Belirleyin
İhtiyacınız olabilecek balon sayısı hakkında bir fikir vermek için, bir balon standı yapmak en az 7 balon gerektirirken, evtipi balon kemeri 50-120 balondan oluşur.  Ne kadar alan dekore etmeniz gerektiğini ve diğer süslemelerin ne kadar yer alabileceğini düşünün. Bu, kaç tane balon satın alabileceğinizi anlamanıza yardımcı olacaktır.

Web sitemizden verdiğiniz balon siparişi en kısa sürede adresinize kargolanmaktadır. En güzel balon çeşidi ve en uygun balon fiyatları için doğru yerdesiniz. Toptan balon fiyatları almak için bizi arayınız. Balon nereden alınır, nerede satılır, balon nerede bulunur, gibi sorularınızın cevabını Köklü Süs adresimizde bulabilirsiniz.

Balon Çeşitleri

Balon Fiyatları